Czy kiedykolwiek marzyliście o wirtualnym zarządzaniu produkcją energii, o obcowaniu z egzotycznymi zwierzętami, czy spacerze po jednej z najbardziej klimatycznych ulic Polski? Jeśli tak, to nasz ostatni wyjazd byłby dla was strzałem w dziesiątkę!

W sobotę 03.06.2023 Członkowie Związku Zawodowego „Jedność” wraz z rodzinami wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do Łodzi, gdzie odwiedziliśmy miejsca tak różnorodne, jak niebywałe Łódzkie ZOO i Orientarium, historyczną elektrociepłownię EC1 przekształconą w centrum nauki oraz najsłynniejszą łódzką ulicę – Piotrkowską.

W Łódzkim ZOO i Orientarium, otoczeni zieloną przyrodą, mogliśmy podziwiać okazy zwierząt zagrożonych wyginięciem. Cudownie było zobaczyć te egzotyczne stworzenia z tak bliska, a jednocześnie zrozumieć, jak ważne jest zachowanie ich naturalnych siedlisk.

Następnie udaliśmy się do przestrzeni, gdzie przeszłość spotyka się z przyszłością – do dawnej elektrociepłowni, która teraz jest domem dla Centrum Nauki EC1. W tym unikalnym miejscu, za pomocą multimedialnych stanowisk, mieliśmy szansę wcielić się w rolę operatorów elektrociepłowni, zarządzając wirtualnie produkcją oraz dostawami prądu i ciepła dla Łodzi. Zwieńczeniem tej niezwykłej przygody była wizyta na wieży widokowej, skąd mogliśmy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta.

Na koniec dnia, najwytrwalsi z nas udali się na spacer po klimatycznej ulicy Piotrkowskiej, która jest kwintesencją łódzkiego charakteru – miejscem pełnym życia, kultury i historii.

Nie mogę nie wspomnieć o wspaniałych uczestnikach tej wyprawy. Dziękujemy za wasze zaangażowanie, entuzjazm i tworzenie niezapomnianej atmosfery. Bez was, ten wyjazd nie byłby taki sam!

Galeria zdjęć z naszej wycieczki już czeka na was, abyście mogli na nowo przeżyć te niezwykłe chwile. Zachęcamy do jej obejrzenia!

Kończąc, pragniemy złożyć życzenia naszym najmłodszym uczestnikom wyjazdu, którzy już nie mogą doczekać się zbliżających się wakacji. Życzymy wam wspaniałych, pełnych przygód wakacji, które na pewno będą tak ekscytujące, jak nasza wycieczka do Łodzi!

By Oskar Karwacki

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" KWK Pniówek

Jedność App

FREE
VIEW