Zarząd Związku Zawodowego „Jedność” zaprasza wszystkich Członków na spływ kajakowy rzeką Czarną Nidą.
Spływ odbędzie się w terminie 28-30 czerwca 2024 roku.
Pole namiotowe znajduje się w miejscowości Wolica. Sklep spożywczy jest 15 minut pieszo od pola namiotowego.

Trasy spływu:
29 czerwca, sobota – trasa Morawica – Wolica (około 17 km, 5-6 godzin)
30 czerwca, niedziela – trasa Wolica – Brzeźno (około 14 km, 4-5 godzin)
W czasie spływu opieka ratownika WOPR

Program wyjazdu:

28.06.2024 r. – piątek
Wyjazd w godzinach popołudniowych około 15:00.
Przyjazd na pole namiotowe w godzinach wieczornych. Rozbicie namiotów, ognisko z kolacją grillową (dorośli: karkówka z grilla, kaszanka pieczona z kiszoną kapustą, cebulką i przyprawami, kiełbaska do samodzielnego upieczenia przy ognisku, smalec ze skwarkami, ogórek kiszony, pieczywo, ketchup, musztarda, kawa, herbata, 0,5 l. napoju. dzieci: szaszłyk z grilla [mięso z piersi kurczaka, cebula, papryka, pieczarka], kiełbaska do samodzielnego upieczenia, ketchup, musztarda, pieczywo, herbata, 0,5 l. napoju).

29.06.2024 r. – sobota
Śniadanie (zestaw I jajecznica + pieczywo + kawa lub herbata lub zestaw II naleśniki z serem lub dżemem + kawa lub herbata).
Spływ trasą Morawica – Wolica.
Powrót na pole namiotowe.
Ognisko z kolacją grillową (dorośli: karkówka z grilla, kaszanka pieczona z kiszoną kapustą, cebulką i przyprawami, kiełbaska do samodzielnego upieczenia przy ognisku, smalec ze skwarkami, ogórek kiszony, pieczywo, ketchup, musztarda, kawa, herbata, 0,5 l. napoju. dzieci: szaszłyk z grilla [mięso z piersi kurczaka, cebula, papryka, pieczarka], kiełbaska do samodzielnego upieczenia, ketchup, musztarda, pieczywo, herbata, 0,5 l. napoju).

30.06.2024 – niedziela
Śniadanie (zestaw I jajecznica + pieczywo + kawa lub herbata lub zestaw II naleśniki z serem lub dżemem + kawa lub herbata).
Spływ trasą Wolica – Brzeźno.
Powrót na pole namiotowe, obiad (zestawy do wyboru: pierś z kurczaka z frytkami i surówką lub pierogi z mięsem i kapustą 6szt lub pierogi ruskie 6szt).
Powrót na Śląsk w godzinach wieczornych.

Na polu namiotowym, dostępne są:

  • Sanitariaty z ciepłą bieżąca wodą (prysznice i toalety)
  • Parking
  • Drewniana altana, stoliki i ławki, stanowisko na ognisko
  • Budka z lodami i lanym piwem
  • Boisko, możliwość wypożyczenia piłki, paletek do badmintona, gier planszowych

W pobliżu pola namiotowego znajduje się wiele ciekawych atrakcji, jak: Zamek w Chęcinach, Park Etnograficzny w Tokarni, Centrum Naukowe Leonardo da Vinci, Jaskinia Raj, Muzeum motoryzacji ARS OLD CAR, Gród Pędzików, ZOO Leśne Zacisze. Więcej na stronie internetowej https://nidy.pl/w-okolicy/

Dostępne są również: hamburgery, frytki, gofry i lody z food tracków.

Zapisy i cena

Zapisy rozpoczynamy od rana w czwartek 28 marca. Podczas zapisów należy wybrać zestawy śniadaniowe oraz obiad w niedzielę.
Zaliczka to 100 zł za osobę.

Dorośli:
400zł/os kajak 2 osobowy
450zł/os kajak 1 osobowy

Dzieci 5-11,99 lat:
200zł/os kajak 2 osobowy
250zł/os kajak 1 osobowy

Dzieci 0-4,99 lat: gratis

Cena obejmuje transport komfortowym autokarem.

Zapraszamy rodziny z dziećmi!

Spływ kajakowy to świetna okazja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w rodzinnym gronie. Ognisko, sporty na świeżym powietrzu i nocleg pod namiotem na pewno zapadną dzieciom w pamięci.

Nida jest dopływem górnej Wisły położonym na lewym brzegu. Jej długość wynosi 151 kilometrów, a szerokość koryta zmienia się od kilku do kilkudziesięciu metrów, przy czym rzadko przekracza 1 metr głębokości. Średni spadek rzeki na tym odcinku wynosi około 0,45 promila, co czyni ją typową rzeką nizinną, płynącą powoli. Czasem wyraźnie meandruje, tworząc wysepki, zakola i starorzecza, prezentując różne krajobrazy, gdy przepływa przez wzgórza, lasy, łąki i pola.

Trasa rzeki nie jest pełna znaczących przeszkód: kilka prożków, niewielkich bystrzy, pozostałości po dawnych młynach i powalone drzewa. Ich pokonanie nie stanowi większego problemu, a wręcz zwiększa atrakcyjność spływu. Nida stanowi piękny szlak rekreacyjny: łatwy, niezbyt wymagający i wyjątkowo malowniczy. Dzięki ciepłej i czystej wodzie oraz piaszczystemu dnu można się kąpać praktycznie na całej długości rzeki, a urokliwe miejsca na brzegach zachęcają do biwakowania. Dużym atutem tego obszaru Polski jest stosunkowo niewielka liczba kajakarzy, co zapewnia intymność podczas spływów.

Jedność App

FREE
VIEW