Pomóżmy Karolkowi

Karol Wilk jest siedmiolatkiem mieszkającym wraz z rodzicami w Książenicach  (woj. śląskie), u którego wykryto nowotwór złośliwy głowy – glejaka wielopostaciowego  IV kategorii. Choroba objawiła się nagle pod koniec lutego 2019r. – zaburzenia widzenia i potężny ból głowy. Karol trafił na SOR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie pilnie wykonane zostały badania. Po pełnym niepokoju oczekiwaniu diagnoza – ogromny guz lewego płata skroniowego mózgu zagrażający życiu Karola. Już po 2 dniach przeszedł operację. Pierwszy etap walki  Karola zakończył się sukcesem – co prawda nie udało się usunąć guza całkowicie ale operacja zakończyła się tylko z niewielkimi  powikłaniami pooperacyjnymi.
Po operacji Karol został przekazany na Odział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii. Przeszedł pierwszy cykl chemioterapii i obecnie nabiera sił na kolejne etapy długotrwałego leczenia. Niestety podczas leczenia większość czasu będzie spędzał w szpitalu a sam proces leczenia –chemioterapia i radioterapia obciążony jest wieloma skutkami ubocznymi.
Karol jest wesołym, pogodnym, energicznym chłopcem, uwielbia spędzać czas ze swoimi rówieśnikami. Sporo radości sprawiała mu gra na pianinie, której uczy się od dwóch lat. Uwielbia wycieczki rowerowe. Jest wielkim fanem klocków lego, z zapałem składa różne pojazdy i maszyny.
Uczęszcza do I klasy, ale ze względu na długotrwałe leczenie musi przejść na system nauczania indywidualnego. Trudno mu zaakceptować fakt, że nie będzie miał kontaktu ze swoimi rówieśnikami.
Apelujemy do Was o wsparcie dla Karola i jego rodziny, zdobyte środki pomogą zapewnić najlepszą opiekę i rehabilitację. Każda pomoc ma ogromne znaczenie dlatego zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta chłopca oraz przekazywanie 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Wspólnie mogą Państwo pomóc rodzinie przejść przez ten trudny dla nich etap w życiu. W imieniu rodziców serdecznie dziękujemy.

Fundacja ISKIERKA
ING Bank Śląski nr konta: 67 1050 0099 6781 1000 1000 0837 1% KRS 0000248546 cel szczegółowy: „Karol Wilk”

Wspomóc też możemy Karolka poprzez licytacje na specjalnej Grupie na Facebooku „Książenice dla Karolka (Licytacje)”

Pomóżmy Karolkowi, w Jedności siła !!!

Plan działań Federacji Związków Zawodowych „Jedność”

Ostatnie wybory na członka Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA z wyboru pracowników, pokazały że załoga JSW SA chce zmian, dlatego […]

Rocznica tragedii w Kopalni Zofiówka

W dniu dzisiejszym (06.05.2019) na Kopalni Zofiówka odbyły się obchody upamiętniające ubiegłoroczną tragedię w tej kopalni, w wyniku której tragicznie […]