Rocznica tragedii w Kopalni Zofiówka

W dniu dzisiejszym (06.05.2019) na Kopalni Zofiówka odbyły się obchody upamiętniające ubiegłoroczną tragedię w tej kopalni, w wyniku której tragicznie zmarło pięciu naszych kolegów.


Niestety kolejnym smutnym faktem związanym z tymi obchodami jest postawa Zarządu JSW SA, który nawet w obliczu takiej tragedii nie potrafi przy organizacji tych uroczystości schować swojej nienawiści, pogardy i uprzedzeń wobec nas i naszych kolegów. Do udziału zostały zaproszone tylko i wyłącznie wybrane oraz wspierane przez Zarząd organizacje związkowe.


Dla nas dziwnym jest też udział w tej farsie, której celem zamiast uczczenia pamięci tragicznie zmarłych jest dalsze pogłębianie podziałów w spółce wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, czy też posła jastrzębskiego PiS Grzegorza Matusiaka.


Nam osobiście nie zależy na tym, aby nas zapraszać na takie obchody, po zakończonych obchodach przez pseudoelity JSW, kiedy udali się do pobliskiej restauracji dalej „świętować”, my w ciszy i modlitwie złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą tę tragedię.

Pomóżmy Karolkowi

Karol Wilk jest siedmiolatkiem mieszkającym wraz z rodzicami w Książenicach  (woj. śląskie), u którego wykryto nowotwór złośliwy głowy – glejaka […]

PIP potwierdził bezprawność działań JSW SA

Jak wiecie przewodniczący Z.Z. „Jedność” Marek Sękowski został zwolniony dyscyplinarnie z pracy! Czytając wypowiedzenie sami wyciągniecie wnioski, ze jedynym powodem […]