ZERWANA NIĆ POROZUMIENIA ?

W dniu dzisiejszym wszystkie organizacje związkowe działające w Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA otrzymały zastrzeżenie co do spełniania warunków reprezentatywności.  Przypomnijmy że to właśnie „Jedność” podczas wiosennych rokowań nad Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy złożyła właśnie takie zastrzeżenie, i wtedy byliśmy oskarżani przez beton związkowy i Zarząd JSW SA o działania na szkodę pracowników oraz o to że przy rokowaniach nad ZUZPem kierujemy się złą wolą. 

  Dlatego też dziś ze zdumieniem przeczytaliśmy pismo Zarządu JSW SA o zastrzeżeniu reprezentatywności wszystkich organizacji związkowych i od razu zadajemy pytanie :

Czyżby została zerwana słynna nić porozumienia pomiędzy betonem związkowym a Zarządem JSW SA? , czy może jest to kolejna próba mydlenia oczu pracownikom, aby ograć ich po raz kolejny?. Czas pokaże jaka jest prawda, jednak naszym zdaniem całe te pismo śmierdzi kolejną ustawką na linii beton-zarząd.

Poniżej treść pisma

skmbt_c35161020103800_1 skmbt_c35161020103800_2

BIULETYN PAŹDZIERNIK 2016

Poniżej przedstawiamy biuletyn informacyjny Związków Zawodowych „Jedność” z Października 2016. Zapraszamy do lektury

KOLEJNY SUKCES JEDNOŚCI- BARBÓRKA W CAŁOŚCI I WĘGIEL DLA WSZYSTKICH

BRAKUJĄCY WĘGIEL ZA 2015r DLA WSZYSTKICH !!!! W dniu 27 października 2016 pod naciskiem Związków Zawodowych „Jedność” i na skutek […]