Miliardowe zyski w 2017, co dla załogi?

Jak podaje portal giełdowy Parkiet.com, Jastrzębska Spółka Węglowa w tym roku zarobi krocie i część pieniędzy odłoży na gorsze czasy. 

Analitycy nie mają wątpliwości – Jastrzębska Spółka Węglowa będzie mogła na koniec 2017 r. pochwalić się zyskami liczonymi w miliardach złotych. Wszystko przez bardzo wysokie ceny węgla koksowego, z jakimi mieliśmy do czynienia na początku tego roku, i – według ekspertów – JSW będzie w stanie sporo zarobić. „Parkiet” dowiedział się, jak węglowa spółka chce wydać zarobione pieniądze.

Inwestycje i oszczędności

 •  W tym roku na inwestycje wydamy około 1 mld zł. Kolejny 1 mld zł odłożymy na specjalny fundusz z przeznaczeniem na przyszłe inwestycje i na trudniejsze czasy – powiedział Parkiet.com  Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa JSW. Spółka nie chce przy tym tworzyć własnego TFI zarządzającego takim funduszem, ale będzie w tej sprawie rozmawiać z PZU, PKO BP lub BGK.
 • Kolejne 30 mln zł ulokowane zostanie w drugim funduszu. Pieniądze te spółka przeznaczy na badanie innowacyjnych rozwiązań w górnictwie, które mają zwiększyć efektywność wydobycia węgla. Rozważa m.in. zastosowanie kotwienia jako metody utrzymywania stropów w kopalniach. Szczegóły poda w przyszłym tygodniu.

  Dywidenda i nagrody

  Na pytanie o wypłacenie świadczeń, które zostały zawieszone  p.o. Prezesa JSW SA Daniel Ozon odpowiedział . – Będziemy o tym rozmawiać. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby wypłacenie jednorazowej nagrody dla pracowników, tak jak na początku roku.

  Według jego szacunków JSW jest w stanie zarabiać nawet przy cenie 120–130 dolarów za tonę węgla koksowego. Benchmark dla tego surowca na I kwartał wynosił 285 dolarów.

  – Także akcjonariusze powinni skorzystać z poprawy sytuacji spółki, otrzymując dywidendę – zapowiada Daniel Ozon.

  Węglowa spółka ma ponadto w planach spłatę części swojego zadłużenia. Do instytucji finansowych popłynie w tym roku w sumie niemal 400 mln zł. Z tego 250 mln zł to będzie przedterminowa spłata obligacji.

  źródło: http://www.parkiet.com/artykul/1515320-JSW-dzieli-miliardy.html

Członkowie Jedności – najlepsi z najlepszych

Dotarły do nas bardzo miłe informacje od naszych członków związku. Nasi Członkowie w składzie Łukasz Wróbel wraz z Danielem Konsek […]

Zysk netto za I Kwartał 863 mln zł, i co dalej?

Grupa Kapitałowa JSW zamknęła pierwszy kwartał zyskiem netto w wysokości 863 mln PLN, . Warto jednocześnie podkreślić, że wynik samej […]

One thought on “Miliardowe zyski w 2017, co dla załogi?

Comments are closed.