Apel do oszukanej załogi JSW

Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy ustala Wasze wynagrodzenie i poziom życia  Waszych rodzin na dziesiątki lat. Dlatego przed jego podpisaniem powinno się Was spytać o zdanie, bo to o Wasze wynagrodzenia i poziom życia Waszych bliskich chodzi. Pomimo wcześniejszych zapewnień ,,beton” chce załogę postawić pod ścianą nie pytając jej o zdanie podpisując szkodliwy dla pracowników ZUZP, w którym likwiduje się szereg przywilejów, a uznaniowość pracodawcy może być głównym wyznacznikiem wysokości Waszego wynagrodzenia. Dadzą przy tym jakąś jednorazówkę w późniejszym czasie, aby odwieść Was od uczestnictwa w referendum- do czego macie prawo. Jeżeli ich układ jest taki korzystny to dlaczego nie pokazują go Wam przed jego podpisaniem.

Ten szkodliwy proceder można odwrócić poprzez odebranie im mandatu do reprezentowania Was w przyszłości. Dlatego apelujemy o udział w referendum nad przedstawionym Wam ZUZP, podczas którego będziemy rozdawać dla tych co chcą rezygnacje z członkostwa ze związku który Was po raz kolejny sprzedał.

Siła jest w Was, bo to wy załoga jesteście pracodawcą dla związkowców i to wy możecie potraktować ich tak jak oni potraktowali Was.

Oczywiście nie mając podstawowej wiedzy ,,beton” nie zdaje sobie sprawy z tego że wprowadzając nowy ZUZP, chociaż z jedną niekorzystną dla pracowników zmianą w stosunku do poprzednich zasad  spowoduje, że pracodawca będzie zmuszony do wypowiedzenia większości pracownikom warunków umów o pracę i nie zrzucą tej odpowiedzialności na nikogo innego.

Informacja

Doszła do nas informacja, że na nieoficjalnych spotkaniach, na poszczególnych przedstawicielach „betonu związkowego” wywierana jest presja, aby nie dali Wam […]

Informacja ws. referendum na KWK Krupińskim

W związku z licznymi zgłoszeniami pracowników delegowanych do pracy na Rejon Suszec, dotyczącymi możliwości zagłosowania w referendum organizowanym przez nas […]