Święta Barbara na Giewoncie

Dzień Górnika to święto, które celebrujemy m.in. spotkaniami Gwarków, uroczystościami kościelnymi, mundurem górniczym oraz tradycyjną golonką i piwem.

Jednak w tym roku nasza ekipa Jedności z Ruchu Knurów postanowiła uczcić to wyjątkowe święto w nietypowy sposób. Pod przewodnictwem Mateusza Szołtysika wybrali się na Giewont, gdzie postanowili podziękować Świętej Barbarze za jej opiekę nad górnikami.

Jak relacjonowali w trakcie wyprawy

„Nie było łatwo ale tylko wysiłek daje satysfakcję, tego nie da się kupić to po prostu trzeba zrobić siłą mięśni jeśli jej brakuje dalszą drogę kontynuujesz dzięki sile charakteru i dalej idziesz do przodu takie chwile są bezcenne… Wyprawa pełna pozytywnych emocji”

Wyprawa zakończyła się sukcesem.

Figurka Św. Barbary dotarła na szczyt Giewontu, po czym została przekazana w ręce swojej imienniczki siostry Barbary z pustelni Św. Alberta

Na sam koniec wyprawy Przewodniczący Knurowskiej Jedności za pośrednictwem portalu Facebook przekazał na żywo życzenia z pod Krzyża na Giewoncie dla Całej braci górniczej. Życząc wszystkim szczęścia Górniczego oraz tyle wyjazdów co zjazdów.

My osobiście gratulujemy ekipie z Knurowa tak oryginalnego pomysłu na świętowanie Barbórki i życzymy wytrwałości w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Pragniemy też przypomnieć że już w sobotę (11.12.2021) największa i najlepsza Karczma Piwna dla członków Związku Zawodowego „Jedność” na którą serdecznie zapraszamy.

Szczęść Boże !
W Jedności Siła !!

Poniżej kilka zdjęć z wyprawy.

Może Ci się również spodoba