W dniu 20 maja 2017 od wczesnych godzin rannych wędkarze – członkowie Związku Zawodowego „Jedność” –  stanęli w szranki na łowisku ,,Rybołówka” gdzie aktywnie łowili przez kilka godzin, w zawodach o puchar Przewodniczącego Związku Zawodowego ,,Jedność”.                             Wędkarze z kilku kopalń JSW stanowili grupę 27 łowiących z których najlepszy okazał się kolega    Rafał Mucha, z kopalni Ruch Szczygłowice łowiąc ponad 10 kg ryb. Rzutem na Taśmę a jednocześnie na drugie miejsce w ostatnich minutach regulaminowego czasu łowiąc dwa piękne jesiotry zajął kolega z kopalni ,,Budryk” Mariusz Matras. Trzecie  miejsce zdobył Kamil Kasperek również pracownik kopalni ,,Budryk” Miejsce czwarte zajął Paweł Klimecki ze Szczygłowic, piąty był Marcin Brodowski z Budryka, a na miejscu szóstym lecz również punktowanym, pracownik Szczygłowic Rainhold Kocur. Waga wszystkich złowionych ryb przekroczyła masę 35kg a największą sztukę złowił zwycięzca Rafał Mucha a był to piękny karp ponad 6kg. Wszystkim startującym zawodnikom ogromne dziękujemy za sportowa rywalizację,a wygranym gratulujemy udanego startu w zawodach i oczywiście zapraszamy na następne imprezy Związku Zawodowego ,,Jedność”