Szwajcaria Czeska i Saksońska 31.05-03.06.2018

Jedno z  najpiękniejszych miejsc w Europie, widoki zapierające dech w piersiach, malownicza rzeka, skały urwiska, tunel i Czeska Niagara– wodospad XXI wieku, barokowy zespół parkowo– pałacowy, wieczorna impreza integracyjna. 

Park Narodowy Czeska Szwajcaria położony jest w północnych Czechach w powiecie Děčín, na Wyżynie Dieczyńskiej (Góry Połabskie). Rozciąga się między miejscowościami Hřensko na zachodzie a Chřibská na wschodzie, na południu graniczy z Obszarem chronionego krajobrazu Łabskie Piaskowce a od północy graniczy z Saksońską Szwajcarią znajdującą się w Niemczech. 

Saksońska Szwajcaria (niem. Sächsische Schweiz) – określenie niemieckiej części Gór Połabskich („po-łabie”) znajdujących się po obu brzegach rzeki Łaba, na południowy wschód od Drezna. Rozpościera się między czeskim miastem przygranicznym Děčín i saksońskim miastem Pirna. Stanowi część Średniogórza Niemieckiego. Zajmuje powierzchnię około 360 km². Wzniesienia sięgają 400–500 m n.p.m.; najwyższe Großer Zschirnstein (562 m). 

Wyjątkową atrakcją krajobrazową w tym regionie są piaskowce o oryginalnych kształtach wyrzeźbionych przez erozję. Jest to również obszar o niespotykanej gdzie indziej różnorodności kształtowań terenu na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Równiny znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie jarów, gór stołowych i skalistych.

Zapisy w siedzibie związku od 2 listopada 2017, cena dla członka związku 400 zł