Stawki i flapsy w górę plus premia

Kiedy w maju tego roku, odnosiliśmy się do propozycji Zarządu JSW S.A. dotyczącego wzrostu płac oraz podniesienia wartości posiłków profilaktycznych (flapsów) byliśmy po raz kolejny obiektem drwin ze strony tzw. „odpowiedzialnych” związków zawodowych, jednak jak pokazuje życie mieliśmy racje i Wasze sugestie dotyczace płac, które zawarliśmy w naszej odpowiedzi na propozycje Zarządu zostały uwzględnione. Dla przypomnienia to reprezentatywne wnosiły w tamtym czasie tylko (jeszcze przed podwyżką 3,4%) o 4 % podniesienie stawek, o flapsach nawet nie wspomnieli (bo i po co jak już nie ma kartek do sklepów związkowych) oraz o jednorazową premię, co pokazuje slajd ze spotkania z Zarządem w dniu 07.06.2021 poniżej :

Dzisiaj Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. w raporcie podała o podpisaniu porozumienia z tzw. „reprezentatywnymi” organizacjami związkowymi gdzie ustalono że:

1. Od dnia 1 września 2021 r. wdraża się do stosowania nowe tabele stawek płac zasadniczych wyższe od dotychczasowych o 1,6%, co wraz ze wzrostem płac zasadniczych o 3,4% od lipca br. pozwoli zrealizować wzrost stawek płac o 5%.

2. W dniu 1 października pracownikom, będącym w stanie zatrudnienia na dzień 31.08.2021 r. wypłacona zostanie nagroda jednorazowa w następującej wysokości:

a/ 4 300 zł – zatrudnieni pod ziemią,
b/ 3 500 zł – zatrudnieni w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla,
c/ 3 100 zł – pozostali.

3. Począwszy od dnia 1 października 2021 r. wartość posiłku oraz posiłku profilaktycznego wynosić będzie 21 zł/dzień przepracowany.

To wszystko wskazuje, że nie trzeba być reprezentatywnym aby wymagać dla załogi to czego ona oczekuje. Po raz kolejny udało się zmobilizować leśnych dziadków do pracy na rzecz załogi, a nie tylko o myśleniu o swoich.

Szczęść Boże.

Barbórka 2019

Cena za zgodę na likwidację górnictwa ?

W dniu wczorajszym Radio Zet w artykule „Potrójna pensja i hojne dodatki. Oto przywileje dla związkowców„ przekazało informację, z której […]

PRAWDA i NIEZAWISŁE SĄDY

Po dwu i półrocznej batalii sądowej Przewodniczącego Związku Zawodowego ,,Jedność” Marka Sękowskiego jest wreszcie  pierwszy prawomocny wyrok sądowy Wydziału Karnego […]