Już od poniedziałku (12.07.2021) rozpoczynamy zapisy na Spływ Kajakowy ze Związkiem Zawodowym „Jedność”, który odbędzie się w dniach 10-12 września. W tym roku popłyniemy Kanałem Elbląskim! Naszą bazą noclegową będzie Ośrodek wypoczynkowy „Bajka” w Ostródzie. Koszt od uczestnika to tylko 250 zł.

Pierwszego dnia (piątek) po zakwaterowaniu czekać nas będzie wieczór integracyjny w formie biesiady grillowej. Pamiętajcie jednak, że od 23 obowiązywać będzie cisza nocna. Następnego dnia z samego rana wyruszamy na kajaki.

W sobotę w godzinach 8:00-9:00 będzie śniadanie w formie szwedzkiego stołu. O 10:00 wyjedziemy autokarem na pierwszy odcinek spływu. Sobota będzie dniem, w którym przepłyniemy trasę pochylnia Całuny – pochylnia Buczyniec – jej długość to 13km. Na koniec czekać nas będzie obiad. Wieczorem wspólnie usiądziemy przy ognisku, aby upiec kiełbaski i dzielić się wrażeniami.

W niedzielę po śniadaniu (8:00-9:00) wyruszymy na odcinek Buczyniec – Małdyty – 12km. Około godziny 13:00 zjemy dwudaniowy obiad, którego tradycyjnie główną częściom będzie wędzony pstrąg. Po wykwaterowaniu, około godziny 15:00 wyjedziemy do domu.

W spływie mogą brać udział dzieci, muszą jednak wytrzymać ok. 5 godzin dziennie w kajaku. Dotychczasowo rekordzistami wieku były 9-latki.

Cena zawiera:

1. Transport oraz nocleg.

2. Wypożyczenie i transport kajaków.

3. Opiekę ratowników w czasie spływu.

4. Ubezpieczenie.

5. Posiłki wymienione w opisie (2x śniadanie szwedzki stół, biesiada grillowa, ognisko i 2x obiad)

By Oskar Karwacki

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" KWK Pniówek

Jedność App

FREE
VIEW