PRAWDA i NIEZAWISŁE SĄDY

Po dwu i półrocznej batalii sądowej Przewodniczącego Związku Zawodowego ,,Jedność” Marka Sękowskiego jest wreszcie  pierwszy prawomocny wyrok sądowy Wydziału Karnego Sądu Okręgowego
w Katowicach. 

Potwierdza on, że w trakcie kampanii wyborczej na Członka Zarządu JSW S.A. z wyboru załogi w 2019 roku Marek Sękowski był szkalowany między innymi przez działaczy ,,Solidarności”, Związku Zawodowego Górników i w tym przypadku ZPTiA należącego do centrali „Kadry” poprzez propagowanie na jego temat anonimowych ulotek i ,,hejtów” zawierających nieprawdziwe treści! Winni działacze związkowi mają m.in. przeprosić go publikując w sposób wskazany w wyroku odpowiednią treść.

 Sytuacja ta miała miejsce zarówno na terenie KWK „Budryk”, jak i na pozostałych kopalniach JSW S.A.

Jak wiecie kandydat załogi Marek Sękowski został po wyborach bezprawnie zwolniony z pracy, sprawa o jego przywrócenie nadal toczy się przed Sądem Pracy i wyrok może zapaść w najbliższych miesiącach.

To dopiero pierwszy wyrok, dotyczący związkowców z KWK ,,Budryk” i ma ogromne znaczenie gdyż potwierdza on, że kampania wyborcza nie była prowadzona w sposób czysty, a widmo i strach przed możliwą przegraną spowodowało posunięcie się drugiej strony nawet do bezprawnych działań. Kolejne Akty oskarżenia w stosunku do związkowców  z KWK ,,Pniówek” i KWK ,,Zofiówka” są rozpatrywane, a wyroki zapadną wkrótce.

To nie wszystko, jest jeszcze wiele spraw związanych z tamtymi wydarzeniami, o ich wynikach  będziemy informować Was na bieżąco!

Wyrok I instancji warunkowo dał w/w oskarżonym okres próby wynoszący 1 rok uznając ich za winnych popełnienia zarzuconych im czynów!

Stawki i flapsy w górę plus premia

Kiedy w maju tego roku, odnosiliśmy się do propozycji Zarządu JSW S.A. dotyczącego wzrostu płac oraz podniesienia wartości posiłków profilaktycznych […]

XIII Karczma Piwna Związku Zawodowego „Jedność”

W poniedziałek 11.10.2021 r. rozpoczynamy zapisy na najważniejszą imprezę roku – XIII Karczmę Piwną Związku Zawodowego „Jedność”. Karczma odbędzie się […]