Już od wtorku (11.10.2022) rozpoczynamy zapisy na wyjazd do Pragi na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniu 10.12.2022


Koszt wyjazdu od osoby to 190 zł (płatne przy zapisie)


Program wyjazdu :
Wyjazd w godzinach porannych (około 5:00) przejazd do Pragi.
Następnie będziemy zwiedzać:
HRADČANY z zamkiem praskim, katedrą bez wchodzenia do środka, uroczysta odprawa warty przed Zamkiem.
Mała Strana z kamiennym MOSTEM KAROLA, rzeźbami Davida Černego i ścianą JOHNA LENNONA.
12.00 obiad w restauracji w centrum.
Po obiedzie czas wolny na Rynku i Jarmarku Bożonarodzeniowym,
dla chętnych spacer z przewodnikiem – UNIWERSYTET KAROLA,
Rynek Starego Miasta z zegarem ORLOJ, urokliwymi kamienicami i setkami średniowiecznych zaułków. Wieczorem VACLAVSKE NAMĚSTI – miejsce naznaczone tragicznymi wydarzeniami z 1968r. czyli inwazją wojsk Układu Warszawskiego

Około godziny 20:00 planowany wyjazd w drogę powrotną

Boże Narodzenie i świąteczne jarmarki to to, co najlepsze w zimie. Jarmarki Bożonarodzeniowe w Pradze mogą poszczycić się faktem, że czytelnicy amerykańskiego dziennika USA Today w obszernej ankiecie wybrali je jako najpiękniejsze jarmarki na świecie.

Praskie Jarmarki Bożonarodzeniowe oczarowują wystrojem i otoczeniem, w którym co roku się odbywają. Najważniejsza jest jednak prawdziwa świąteczna atmosfera przesycona zapachem cynamonu i goździków. Doskonałe grzane wino, pachnący kurtoszkołacz, gorący miód pitny czy soczystą szynkię można przed świętami zdobyć w wielu miejscach w całej Pradze. Na przykład na Placu Wacława u podnóża Muzeum Narodowego, na największym średniowiecznym placu w Europie – Placu Karola lub w pobliżu secesyjnej perły, którą jest Miejski Dom Reprezentacyjny na Placu Republiki.

Największy i najbardziej popularny jarmark odbywa się na Rynku Staromiejskim, co czyni to miejsce centrum przedświątecznej rozrywki. Co roku na rynku stawia się wielką choinkę przywiezioną z jednego z zakątków Republiki Czeskiej i zawsze podziwiają ją tysiące odwiedzających. Miejscowi i turyści spacerują z grzanym winem w ręce pomiędzy dziesiątkami straganów z tradycyjnymi czeskimi produktami, ręcznie wykonanymi ozdobami czy smakołykami wszelkiego rodzaju – od prażonych orzechów w cukrze po wyśmienite wędliny. Podziwiać tu można pokazy tradycyjnego rzemiosła, na przykład kucie mieczy, lub przy dźwięku kolęd brać udział w różnorodnych imprezach towarzyszących.

Na rynku staromiejskim, podobnie jak w innych częściach Pragi, możesz po prostu zanurzyć się w atmosferze Bożego Narodzenia. Łatwo się tu rozmarzyć, aby święta trwały cały rok.
Źródło : VisitCzechRepublic

Jedność App

FREE
VIEW