Nie dawajcie się manipulować grupce osób, i nie podejmujcie pochopnych decyzji pod wpływem emocji, ci wielce „odpowiedzialni” nazywani też „reprezentatywnymi” doskonale mają opanowane sposoby dezinformacji i kreowania intryg, Pamiętajcie nigdy i nigdzie ministerstwo, czy też inny polityk rządzącej partii nie potwierdził stawianych przez nich zarzutów. Natomiast uzasadnienia odwoływania poszczególnych członków Zarządu JSW jakie podaje Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. stają się bardzo wiarygodne w zestawieniu z posiadaną przez nas wiedzą, którą niejednokrotnie się z Wami dzieliliśmy na łamach tej strony czy też biuletynów. Motywami jakie kierowały za odwołaniem 2 członków Zarządu JSW SA w dniu 10.01.2019 Rada Nadzorcza wskazuje m.in. następujące powody:

Opóźnianie i nie przekazywanie niekorzystnych dla spółki raportów audytowych do wiadomości Rady Nadzorczej.

Wewnętrzne kontrole wykazały m. in. nieprawidłowości w prowadzonych przetargach, w tym profilowanie warunków przetargowych pod kątem konkretnej firmy.( czyli ustawianie przetargów)

 – zatrudnianie na istotne stanowiska kierownicze osoby o wątpliwej reputacji, wobec których toczyły się lub toczą postępowania karne, (wielokrotnie o tym pisaliśmy)

Jednak aby uciąć wszelkie spekulacje w sprawie dymisji członków Zarządu JSW SA, Przewodniczący Związku Zawodowego „Jedność” Marek Sękowski wystąpił z pismem do Ministra Energi, gdzie stawia pytania odnośnie doniesień medialnych o rzekomych przyczynach odwoływania członków Zarzadu JSW, (treść pisma poniżej). Poczekajcie na rzeczowe i bezpośrednie wyjaśnienia Ministra Energii zanim podejmiecie jakieś nie do końca przemyślane kroki, które mogą się dla Was skończyć powtórką 2015 roku.

Szczęść Boże

By Marek Sękowski

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność"

Jedność App

FREE
VIEW