Obudźmy się !!! Manifestacja Załogi JSW 29.06.2017r. przed KWK „Pniówek”

   Codzienne informacje we wszystkich mediach mówią nam, że wszystkim poza nami żyje się lepiej. Wszędzie jest „Dobra Zmiana” rosną średnie płace, rośnie ciągle płaca minimalna, rosną wszystkie wskaźniki ekonomiczne w całej Polsce, wszędzie spada bezrobocie, wszędzie jest zielona wyspa, a u nas co? A u nas średnia płaca jest o 2 tyś. zł niższa niż była w 2015r. i to w sytuacji gdzie po pierwszym półroczu wypracowany przez Was zysk wyniesie ok. 2mld zł.

   Dlaczego w JSW tak się dzieje? A dlatego że beton związkowy podpisał bzdurne porozumienia zawieszając Wasze świadczenia i wynagrodzenia na 3 lata w niektórych przypadkach w sposób bezprawny nawet na 4 lata. Dlaczego przy tak dobrych wynikach nie można tego zmienić? A no dlatego, że zarówno zarządowi JSW S.A. jak i rządowi – beton związkowy wmawia że jesteście rzekomo „rozumni”, że rozumiecie tą formę, jesteście wyrozumiali i akceptujecie ciągłe obniżanie Waszych zarobków, że chcecie chronić miejsca pracy, że będzie cisza i nikt nie będzie protestował. Jak można to zmienić? Trzeba wykrzyczeć prawdę. Kiedy? 29.06.2017r.(czwartek) o godz. 9:00 przed KWK „Pniówek” Dlaczego wtedy? Bo wówczas cała śmietana będą tutaj. I tutaj najbardziej Was usłyszą. Będzie tutaj Zarząd JSW, ministrowie, Premier RP i szereg gości zagranicznych  na międzynarodowym forum górniczym, które odbędzie się w hali zbornej na KWK Pniówek. Jeżeli dla Ciebie najważniejsi są Twoi najbliżsi to nie może Cię tam nie być. Bo to od przywrócenia zabranych świadczeń, pieniędzy zależy byt Twojej rodziny.

   Łaski wam nie robią maja oddać to co Wam zabrali i KONIEC !!! Nie można pozwolić na okradanie Waszych dzieci, Waszych rodzin, najwyższy czas powstać i powiedzieć głośno DOŚC TEGO !!!

   Za Waszą pracę należy się godne wynagrodzenie, dlaczego teraz kiedy wydaje się tyle pieniędzy bez żadnego uzasadnienia na swoje chore fanaberie, na żarcie i wódkę dla białych kołnierzyków, nikt z zarządu nie mówi że musi się pytać banków.

       Pierwszego lipca wejdzie w życie Rozporządzenie Ministra Energii K. Tchórzewskiego (będzie na forum górniczym) gdzie w sposób drastyczny podwyższono temperaturę w jakiej górnicy mają pracować pod ziemią w normalnym czasie 7,5 godz.. Określono przepisami wykonawczymi tzw. temperaturą zastępczą klimatu tj. pomiary pod ziemią mogą być wykonywane dla tzw. stanowiska  reprezentatywnego dla całego rejonu wentylacyjnego, a dla pojedynczych stanowisk pracy tylko wtedy, gdy temperatura mierzona termometrem suchym będzie ≤ 350C., temperatura mierzona termometrem wilgotnym będzie ≤ 340C, a prędkość przepływu powietrza będzie ≤4m/s. .Czyli ,,można smołę ugotować”. Do tej pory był zakaz pracy nawet minutę, gdy temperatura mierzona termometrem suchym wynosiła 330C,(teraz będzie 350C) za wyjątkiem akcji ratowniczych, a czas pracy był skracany do 6 godzin przy znacznie niższych temperaturach powyżej 280C wyliczanej z tabel przy łącznych pomiarach oboma termometrami. To draństwo trzeba wykrzyczeć K.Tchórzewskiemu w twarz jak będzie jadł ośmiorniczki w klimatyzowanej sali.

Teraz Wy macie możliwość wyrażenia swojego zdania, 29.06.2017 (czwartek) przed KWK Pniówek gdzie odbędzie się główna część Międzynarodowego Forum Górniczego. My tam będziemy, przyjadą też górnicy z wszystkich kopalń JSW S.A. Teraz tak naprawdę Wszyscy możemy liczyć tylko na siebie. Dlatego musisz tam być nie dla Jedności ale swoich rodzin, swoich dzieci, dla siebie. Musimy pokazać że mamy dość ograbiania Nas i Naszych Rodzin.

KWK Pniówek 29.06.2017r. przed halą zborną od godz. 900.

Przyjdźcie Wszyscy całymi zmianami, zarówno Ci z Was co będą po zmianie nocnej jak i Ci którzy pracują na zmianę druga. Bez Waszego uczestnictwa Wasze rodziny nie dostana NIC ! Manifestacja jest legalna, zgłoszona w urzędzie gminy w Pawłowicach i zarejestrowana zgodnie z ustawą o zgromadzeniach publicznych. Zapraszamy również Pracowników JSW „SIG” bowiem manifestacja odbywa się pod dwoma hasłami „Stop łamania prawa pracy w JSW i ograniczania wynagrodzeń” oraz „Stop korumpowaniu pracowników JSW SIG” Manifestacja ma na celu odzyskanie tego co nam bezprawnie zabrano. Tylko od Nas zależeć będzie, aby te wspólne działania spowodowały przywrócenie tego co nam się należy. Dlatego musisz tam być, aby zadać kłam, że  Górnicy pogodzili się z faktem i nikt się o to już nie upomina. Zabierzcie Swoje Rodziny bo tak naprawdę one najwięcej straciły na tym bandyckim procederze. Razem możemy pokazać siłę, bo razem możemy więcej. 

Nic o Was bez Was.

Nie przychodząc na Manifestację akceptujesz to co odebrano Tobie i Twojej Rodzinie!!

 

ZOO Wrocław i Aquapark – rozkład jazdy autobusów

UWAGA !!! Podajemy godziny i miejsca odjazdów autobusów do Wrocławia! ZOO + Afrykanarium + Aquapark 10 czerwiec sobota Ze względu […]

Jest pierwszy sukces manifestacji

JEST PIERWSZY SUKCES NASZEJ MANIFESTACJI!!!       Wystarczyło zwołać zgromadzenie i już mamy porozumienie! Widać jak się nas boją!!! […]