Manifestacja przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

W dniu dzisiejszym (20.09.2019) przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w Jastrzębiu Zdroju odbyła się manifestacja rodzin górniczych. Głównymi punktami manifestacji były:

1. Wypłata 14-tej pensji oraz deputatu węglowego za 2016 rok pracownikom, którzy ratowali firmę w 2016 roku zawieszając część wynagrodzenia a odeszli z JSW na emerytury lub urlopy górnicze przed 11 czerwca 2018.

2. Wypłata deputatów węglowych dla emerytów na podstawie bezprawnie wypowiedzianych układów zbiorowych pracy.

3. Nieprzestrzeganie prawa pracy w JSW

4. Mobbing i prześladowanie w JSW.

W trakcie manifestacji złożyliśmy w imieniu protestujących dwie petycje do władz spółki, w związku z tym, że nikt z Zarządu JSW SA (w tym przedstawiciel załogi w tym Zarządzie) nie mieli odwagi wyjść do protestujących, petycje zostały złożone w biurze podawczym spółki.

Treść petycji poniżej

Czekamy teraz oczywiście na odpowiedź Zarządu JSW S.A., jednak jeśli sprawy poruszane w petycjach nie zostaną załatwione, będziemy ponownie protestować, i nie tylko w formie manifestacji.

Klika zdjęć z dzisiejszej manifestacji poniżej, a wkrótce większa relacja.

Zebranie Zarządu oraz Delegatów Związku Zawodowego Jedność

Informujemy, że w dniu 19.10.2019 o godzinie 9:00 odbędzie się zebranie członków zarządu oraz delegatów Związku Zawodowego „Jedność” Prosimy wszystkich […]

XII Karczma Piwna Związku Zawodowego „Jedność”

Informujemy, że w siedzibach związku trwają zapisy na największą i najlepszą karczmę piwną w regionie czyli XII Karczmę Piwną Związku […]