Aktualizacja (29.05.2023) – Program wyjazdu i rozkład jazdy autobusu:

Godziny odjazdu autokaru w dniu 03.06.2023 r.

6:00 KWK Zofiówka (Przystanek MZK)
6:10 KWK Pniówek (Przystanek przy Kiosku Ruchu)
6:25 Żory MC Donald (przy Dk81)
6:45 KWK Budryk (Brama Towarowa)
Opiekunem wyjazdu jest Oskar Karwacki (numer telefonu zostanie wysłany uczestnikom wyjazdu w smsach)

Ramowy Program Wyjazdu

10:30 – przyjazd do Łódzkiego Orientarium i ZOO.
10:30-14:15 – zwiedzanie Orientarium, ZOO i czas wolny na obiad.
14:30 – wyjazd do Centrum Nauki EC-1
15:00 – przyjazd do Centrum Nauki EC-1
16:00-18:00 – rodziny z dziećmi w wieku 3 lat czas w „Ulicy Żywiołów” – konieczne buty zmienne (lub zwiedzanie boso) dla rodziców oraz ubrania na przebranie dla dzieci.
17:00 – grupa młodsza (29 osób) pokazu grupowy pod tytułem „Słońce nasza żyjąca gwiazda” w Kinie Sferycznym – 25 min.
18:00 – grupa starsza (24 osoby) pokaz grupowy pod tytułem „Gwiazdozbiory wiosennego nieba” w Kinie Sferycznym – 45min
19:00 – zbiórka przed Centrum Nauki EC-1 i decyzja dotycząca powrotu lub odwiedzenia ulicy Piotrkowskiej.

Powyższy program jest ramowy i i mogą nastąpić zmiany w kolejności zwiedzania, decyzje o zmianach podejmuje opiekun grupy, listy podziału na grupy do kina sferycznego posiada opiekun grupy.

Pozostałe informacje:

Związek Zawodowy „Jedność” serdecznie zaprasza na niezapomnianą wycieczkę do Łódzkiego Zoo, Orientarium i Centrum Nauki EC1, która odbędzie się 03.06.2023!

Zapisy wraz z wpłatami (150 zł od osoby) już od środy (10.05.2023) we wszystkich siedzibach Związku Zawodowego „Jedność”.

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem
– bilety wstępu do ZOO i Orientarium oraz Centrum Nauki EC1
– przewodnik

Kilka słów o wycieczce:

Łódzkie ZOO i Orientarium – To wyjątkowe miejsce, którego misją jest ochrona ginących gatunków, edukacja oraz wspieranie puli genetycznej dzikich zwierząt, zagrożonych wyginięciem w naturalnym środowisku. Przekształcając się z roli pokazowej, Łódzkie Zoo staje się ośrodkiem, który dba o bioróżnorodność i prowadzi prace naukowe.

W łódzkim zoo mieszka ponad 3350 osobników, które są przedstawicielami ponad 554 gatunków. Jesteśmy dumni, że możemy zaprosić Was do jedynego ogrodu w Polsce, w którym można zobaczyć takie rzadkości jak ariranie, czyli wydry olbrzymie, orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe czy psy leśne. Zobaczycie też lwy azjatyckie, które zostały sprowadzone do Łodzi jako pierwsi w Polsce w 1996 roku.

W 2022 roku otwarto najnowocześniejszy w Europie kompleks hodowlany poświęcony Azji południowo-wschodniej – Orientarium. Wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich, a zastosowane rozwiązania pozwalają na utrzymanie zwierząt na dużych przestrzeniach, w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Podczas wizyty będziecie mogli obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Łódzkie Zoo oraz Orientarium są dostępne dla zwiedzających przez cały rok, a zwierzęta w okresie chłodu nie muszą być przenoszone na zaplecza hodowlane. Warto również dodać, że pierwszym mieszkańcem Orientarium został Aleksander, słonik, który przyjechał do Łodzi z ogrodu zoologicznego w Munster w Niemczech. Aleksander jest największym i najstarszym przedstawicielem swojego gatunku w Europie, ma 44 lata, waży ponad sześć ton i mierzy trochę ponad 3,5 metra w kłębie.

Po zwiedzeniu Łódzkiego Zoo i Orientarium, gdzie poznamy niezwykłe gatunki zwierząt oraz bioróżnorodność świata przyrody, przeniesiemy się do innego fascynującego miejsca – Centrum Nauki EC1.

Centrum Nauki EC1, położone w historycznych pomieszczeniach Elektrowni Łódzkiej, obejmuje Maszynownię, Pompownię, Kotłownię, Rozdzielnę, Chłodnię i Zmiękczalnię. Całkowita powierzchnia nowoprojektowana wynosi aż 6.434 m². W Centrum Nauki i Techniki EC1 zetkniemy się z postindustrializmem i fascynującymi wystawami.

Wystawa „Przetwarzanie energii” pozwoli nam prześledzić historię tego wyjątkowego miejsca oraz zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu. Zobaczymy unikatowe eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe, a także multimedialne elementy, które zaskakują i zachwycają każdego. Obejrzymy również niezapomniany mapping na historycznym turbozespole Brown Boveri.

Na wystawie „Rozwój wiedzy i cywilizacji” zgłębimy zasady przyrody, prawa nauki oraz wynalazki, które pozwoliły zbudować cywilizację, w której żyjemy. W Centrum Nauki i Techniki EC1 poznamy rzeczywistość poprzez dotyk, zabawę, doświadczenia i eksperymenty.

W części „Mikroświat – makroświat” odkryjemy to, co jest niewidoczne dla nieuzbrojonego oka. W Centrum Nauki i Techniki EC1 ujawnimy najwspanialsze tajemnice wszechświata – od obserwacji skrzydeł motyla przez mikroskop elektronowy aż po ujęcia najdalszych głębi Kosmosu.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby odwiedzić Łódzkie Zoo, Orientarium, Centrum Nauki EC1 razem z nami i spędzić niezapomniane chwile, pełne wiedzy i fascynujących doświadczeń!

By Oskar Karwacki

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" KWK Pniówek

Jedność App

FREE
VIEW