Jura Krakowsko-Częstochowska z Jednością! (Aktualizacja)

Aktualizacja 14.09.2021 :

Program wycieczki na Jurę Krakowsko – Częstochowską w terminie 17-19.09.2021 r.

Piątek 17.09.2021

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy przesłanym drogą SMS

7:15 KWK Pniówek

7:30 Żory Centrum Przesiadkowe

8:00 KWK Budryk Brama towarowa

8:15 KWK Szczygłowice zajezdnia PKS

Zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej, Ojcowskiego Parku Narodowego, Maczugi Herkulesa.

14:00 – obiad w Ojcowskim Parku Narodowym

Pustynia Błędowska

Zameldowanie w hotelu (przyjazd ok. 18:30)

19:30 kolacja grillowa w Pubie Rycerskim na terenie hotelu.

Sobota 18.09.2021

7:00-9:45 śniadanie.

10:00 wyjazd z hotelu na zwiedzanie.

Plan zwiedzania uzależniony od pogody a w planie między innymi:

Źródła Warty, zamek w Podzamczu, spacer Grzędą Mirowską do jaskini Stajnia oraz zamek w Bobolicach.

14:00 Obiad w restauracji

Powrót do hotelu ok. 17:30

19:00-1:00 kolacja uroczysta z DJ.

Niedziela 19.09.2021

7:00-11:00 – śniadanie oraz wykwaterowanie z hotelu,

11:00 – wyjazd w drogę prosto do domu.

Prosimy o zabranie wygodnych i przeciwdeszczowych rzeczy na czas zwiedzania. W pobliżu hotelu nie ma sklepu.

Związek Zawodowy „Jedność” ma zaszczyt zaprosić swoich członków na podbój jurajskich wapieni skalistych, czyli pięknych skałek, jaskiń oraz zamków wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej w terminie 17-19.09.2021 r.

W piątek tj. 17 września bezpośrednio po zbiórce udamy się na zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego, najmniejszego spośród wszystkich polskich parków narodowych, ale przyciągającego turystów jak magnes, gdyż na niewielkiej powierzchni zgromadziło się wszystko, co tak urzeka na całej Jurze Krakowsko Częstochowskiej – ciekawe ostańce, ruiny zamku, jaskinie i zabytkowe wille drewniane. To wszystko w otoczeniu pięknej przyrody, w dolinie wijącego się Prądnika. Następnie zobaczymy Maczugę Herkulesa przy zamku w Pieskowej Skale – najpopularniejszy twór skalny na Jurze. W czasie zwiedzania zjemy obiad, który wliczony jest w cenę wyjazdu. Po powrocie do hotelu oddamy się relaksowi w basenie, saunach i na terenie ogrodu przy hotelu. Wieczorem spotkamy się na kolacji grillowej.

W sobotę 18 września po śniadaniu wyruszymy na Szlak Orlich Gniazd. To najważniejszy, a przy tym najbardziej popularny szlak turystyczny na Jurze, przebiegający z Częstochowy do Krakowa lub odwrotnie. Ten główny szlak regionu prowadzi do najciekawszych zakątków oraz obiektów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na szczególną uwagę zasługują tu właśnie orle gniazda, czyli gotyckie, warowne budowle przysiadłe na masywach skalnych. Całkiem spora jest długość tego szlaku wiodącego po bardzo malowniczym terenie, bo liczy on ponad 163 km! W 2010 roku Szlak Orlich Gniazd otrzymał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za najlepszy produkt turystyczny roku, a w 2012 roku Szlak otrzymał Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej i tym samym stał się Najlepszym Produktem Turystycznym Polski. To wielkie wyróżnienie, którym może się poszczycić niewiele polskich atrakcji! My w ramach wycieczki odwiedzimy wybrane zamki. W czasie zwiedzania zatrzymamy się kolejny raz na obiad, który jest wliczony w cenę wycieczki. Po powrocie do hotelu oddamy się odpoczynkowi, a wieczorem naszą grupę czeka bankiet z DJ i tańcami.

W niedzielę 19 września każdy będzie mógł wypocząć i wyspać się, ponieważ śniadanie wydawane jest do godziny 11:00. Zaraz po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do domu.

Zawiadomienie

Z głębokim bólem i żalem zawiadamiamy że, w dniu 22.06.2021 odszedł nasz kolega, przyjaciel, wieloletni delegat oraz członek zarządu Związku […]

Pismo w obronie Pani Prezes JSW SA Barbary Piontek

Ciągła zmiana na stanowiskach Zarządu zdecydowanie nie sprzyja rozwojowi spółki, a przede wszystkim fatalnie wpływa na jej stabilność, a tym […]