W związku z tym, że w tym roku nie odbył się wyjazd na grzybobranie, postanowiliśmy zorganizować dodatkowe dwa wyjazdy dla członków Związku Zawodowego „Jedność” wraz rodzinami na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia w dniach 15 oraz 16 grudnia 2018

„Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej… Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii… Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego…!”

Koszt wyjazdu to jedyne 20 zł(od osoby), i w tej cenie zapewniamy transport, dwudaniowy obiad oraz zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem i oczywiście udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym. 

Zapisy już od jutra tj. 14.11.2018

w siedzibach Związku Zawodowego „Jedność” 

[ilość miejsc ograniczona]

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. W tym roku na Jarmarku pojawi się wyjątkowa ceramika z Ukrainy, biżuteria zatopiona z żywicy, wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, naturalne kosmetyki, rękodzielnicze artykuły dekoracyjne.

Na Jarmarku będzie można zakupić także:, marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, maskotki i kocyki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, srebrna i pozłacana biżuteria z kamieniami szlachetnymi czy też piękne torby filcowe z motywami ludowymi.

Nie zabraknie również wyjątkowego rękodzieła z najdalszych zakątków świata. W drewnianych domkach znajdą się patchworkowe wyroby z Nepalu, artykuły dekoracyjne i biżuteria z Zambii, Mozambiku, Tanzanii, Konga, tradycyjne rzeźby buddyjskie, instrumenty muzyczne, kolorowe szkatułki z Indii i Tajlandii.

Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. Przy wrocławskiej choince będzie można zamówić chociażby piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez mincerza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala.

W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne, bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio”, to tylko część tej niesamowitej przygody.

W pobliżu Pręgierza obok tradycyjnego Świątecznego Wiatraka, pojawi się nowy domek, gdzie w godzinach przedpołudniowych dzieci z przedszkoli będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych malowania bombek i skorzystać z karuzeli znajdujących się w przestrzeni Jarmarku. Przy Pomniku Fredry zawita Kraina Krasnali i Reniferów. Przy strzeżonym przez Krasnali latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać pamiątkową fotografię. Obok pojawią się rozświetlone sanie z kolorowymi prezentami, a nieopodal zaparkuje zaprzęg Mikołaja wraz z reniferem Rudolfem.

Przy wrocławskiej choince pojawi się nowość dla najmłodszych – dziecięca karuzela „Rudolf i przyjaciele”. Na pierzei północnej Rynku nie zabraknie również Domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy prawdziwym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu oraz bramy Jarmarku Bożonarodzeniowego, która otwierając się na ulicy Świdnickiej wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

więcej na: http://www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

 

 

 

By Oskar Karwacki

Przewodniczący Związku Zawodowego "Jedność" KWK Pniówek

Jedność App

FREE
VIEW