Czy pomoc JSW dotarła do szpitala w Raciborzu?

We wtorek (17.03.2020) Jastrzębska Spółka Węglowa ogłosiła, że w najbliższych dniach poważnie zasili konta finansowe szpitali walczących na Śląsku ze skutkami epidemii koronawirusa. Pomoc w kwocie 2 mln zł zostanie przekazana placówkom medycznym przez Fundację JSW. Jednym z tych szpitali miał być szpital w Raciborzu, tymczasem starosta raciborski Grzegorz Swoboda na łamach portalu Nowiny.pl (w artykule „Orlen zmienił zdanie i nie pomoże szpitalowi w Raciborzu” ) twierdzi, że szpital pomocy nie otrzymał również z Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

cytat z portalu Nowiny.pl

„Deklaracji o pomocy było więcej, bo oprócz Orlenu mowa była o JSW i Węglokoksie. Tymczasem pieniądze wpłynęły tylko od Eko-Okien z Kornic. Firma sama kupi szpitalowi nową karetkę za pół miliona złotych, a za kolejne pół – sprzęt medyczny. -Tak naprawdę nie wiemy dlaczego nie otrzymamy tego wsparcia. Wpierw dzwonią prezesi proszą o podanie numeru rachunku, a później się wycofują. Są informacje, że ktoś inny się tym zajmie, ale teraz widzę, że dopóki nie zobaczymy, że pieniądze są na koncie nie ma co opierać się tylko na zapewnieniach – mówi nam starosta raciborski Grzegorz Swoboda”

Trzeba w tym miejscu zapytać, kto ma rację?, a kto okłamuje opinię publiczną?

Wierzymy, że jest to tylko zwykłe nieporozumienie, a obiecane pieniądze trafią na konto szpitala, tym bardziej, że niemal pewnym jest, że w najbliższym czasie do tego szpitala mogą trafić pracownicy JSW lub członkowie ich rodzin.

Zmiana organizacji pracy w zakładach JSW SA

Informujemy, że od poniedziałku 23.03.2020 zostaje wprowadzona zmiana organizacji pracy na stanowiskach dołowych. Od 23.03.2020 we wszystkich kopalniach wprowadzone zostają […]

Wszystkie ręce na pokład – czy na pewno?

Wprowadzone przez spółkę, wyjątkowe i nadzwyczajne środki w sprawie ograniczenia wpływu pandemii koronawirusa,  wymagają od nas wszystkich ogromnej odpowiedzialności, wytrwałości […]