14 lat JEDNOŚCI

Dziś obchodzimy 14 urodziny. Dokładnie 14 lat temu, 30.11.2007 roku w Sądzie Rejestrowym został zarejestrowany Związek Zawodowy „Jedność”.

Nie jest też żadną tajemnicą, że Związek Zawodowy „Jedność” tworzycie Wy i dzisiejsze urodziny są Waszymi urodzinami, nam pozostaje podziękować Wam w imieniu Zarządu Związku za zaufanie jakim nas obdarzacie każdego dnia i nie ukrywamy, że liczymy na Wasze wsparcie przez kolejne lata, bez Was tego Związku by nie było, to właśnie dzięki Wam mamy siłę na walkę o Wasze prawa.

Przypomnijmy też, że powołanie Związku Zawodowego „Jedność” w listopadzie 2007 roku było wstępem do najdłuższego w powojennej historii Europy strajku podziemnego w górnictwie, który trwał nieprzerwanie 46 dni i zakończył się podpisaniem porozumienia, gdzie jego skutki nie odczuli tylko pracownicy KWK Budryk a wszyscy pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., bowiem na mocy porozumienia kończącego strajk przeprowadzono do 2010 roku standaryzację płac we wszystkich kopalniach JSW.

W JEDNOŚCI SIŁA !!!

PRAWDA i NIEZAWISŁE SĄDY

Po dwu i półrocznej batalii sądowej Przewodniczącego Związku Zawodowego ,,Jedność” Marka Sękowskiego jest wreszcie  pierwszy prawomocny wyrok sądowy Wydziału Karnego […]

Przeszeregowania stawek dla Załogi JSW

W dniu dzisiejszym (01.12.2021) złożyliśmy pismo do Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. z wnioskiem o przywrócenie corocznych przeszeregowań stawek […]